All posts by Marina

Походження символу ∞

Знак нескінченності придумав англійський математик Джон Валліс. У 1655 році він опублікував великий трактат «Про конічні перерізи», в якому вперше використав символ ∞ як знак нескінченності. Можливо, на створення символу його надихнула ω (омега) – остання буква грецького алфавіту. Але більш імовірно, що символ походить від записаного римськими цифрами числа 1000, іноді символізував поняття «багато». У 16 столітті тисячу зображували як «CIƆ», а на письмі часто скорочували до ∞ або М.

безк

“Неможливо” – це тільки думка, така ж як і “Можливо”

Коли майбутній математик Джордж Данциг був ще студентом, з ним сталася така історія. Джордж ставився до навчання дуже серйозно і часто засиджувався до пізньої ночі. Одного разу він через це трохи проспав і прийшов на лекцію професора Неймана з 20-хвилинним запізненням.

Студент швидко переписав два завдання з дошки, вважаючи, що це домашнє завдання. На їх рішення у Джорджа пішло кілька годин, і на наступний день він приніс розв’язання професору. Той нічого не сказав, але через кілька тижнів увірвався в будинок Джорджа о шостій ранку.

Виявилося, що студент знайшов правильне розв’язання двох раніше нерозв’язних завдань математики, про що навіть і не підозрював, так як запізнився на заняття і не чув преамбули до завдань на дошці. За дві години йому вдалося вирішити не одну, а дві задачі над якими математики мучилися тисячу років, і навіть Ейнштейн не зміг знайти їм рішення. Джордж не був обмежений славою цих завдань як нерозв’язних, він просто не знав, що це неможливо.

неможливо

Для допитливих

Від’ємні числа

Походження символу  безкMath Kids with Clipping Path

12 фактів про математику та цікаві наукові знахідки

20 фактів про життя Альберта Ейнштейна

Для чого потрібна математика?

“Неможливо” – це тільки думка,
така ж як і “Можливо”

Математика та кохання

Чому немає нобелівської премії з математики?

Тессеракт

Анімації-Math-Tree