All posts by Міненкова Діана

About Міненкова Діана

Привіт! Я Діана, мені 14 років. Вчусь у 8-А класі ліцею №30. Займаюся танцями, це допомагає мені розвиватися фізично. Але займаючись математикою, розв’язуванням математичних задач, я розвиваю в собі особистість, це робить мене цілеспрямованою, активною, самостійною, тому я люблю займатись математикою.

Бульвар Пушкіна

Протяжність близько 750 метри.
Вулиця названа на честь  поета та письменника Олександра Пушкіна.
У 1984 році під час розкопок на бульварі екскаваторником та землеробами було знайдено скарб зі срібних та золотих виробів вагою в тридцять кілограм: столові срібні набори російського виробництва, японські срібні чарки, золоті монети. Все було віддано державі

Картинки по запросу бульвар Пушкіна кременчуг

Математик з Нігерії вирішив одну з “проблем тисячоліття”

 Математик из Нигерии заявил, что сумел доказать гипотезу Римана

Прес-служба Федерального університету в Ойє-Екіті підтвердила доказ О.Енохом гіпотези Рімана. Хоча у самому Математичному інституті Клея вважають гіпотезу Рімана ще недоведеною. Там заявили, що для фіксації досягнення необхідно опублікувати його в міжнародному журналі з високою репутацією і домогтися верифікації науковим співтовариством.

Гіпотеза Рімана входить до списку семи “проблем тисячоліття”, складеного Математичним інститутом Клея. Вчені намагаються вирішити її протягом останніх 156 років.

 Джерело: УНН  з посиланням на ВВС.

Cтрічка мебіуса

mebius

Стрі́чка Мебіуса чи Стрічка (Смужка, Лист) Мебіуса є поверхнею лише з однією стороною і лише однією границею. Вона має математичну властивість неорієнтованості. Була незалежно відкрита німецькими математиками Мебіусом і Лістінгом в 1858 році.
Її модель легко може бути виготовлена зі смужки паперу, повертаючи один з її кінців на півоберту і з’єднуючи кінці стрічки для створення замкненої поверхні.
Спробуйте!

Танграм

Добрий день! Сьогодні ми спробуємо зробити власним руками і пограти у головоломку «Танграм». Танграм – старовинна східна головоломка з фігур, одержані при розрізанні квадрата на 7 частин особливим чином: 2 великих трикутника, один середній, 2 маленьких трикутника, квадрат і паралелограм. В результаті складання цих частин один з одним виходять плоскі фігури, контури яких нагадують всілякі предмети, починаючи від людини, тварин і закінчуючи знаряддями праці і предметами побуту.  Отже, вам знадобиться:

  • Листок паперу А4
  • Олівець
  • Ножиці
  • Лінійка

1. Беремо листок паперу А4 та згинаємо його так, щоб потім вийшов квадрат.

1

 

2. Зайве обрізаємо ножицями.

2

 3. Розрізаємо по діагоналі.

3

4. Згинаємо навпіл і відрізаємо один трикутник. Відкладаємо.

4

5. Далі другу частину згинаємо навпіл (не повністю, а тільки до половини, щоб позначити середину) і до цієї позначки завертаємо кут.

Відрізаємо. Відкладаємо.

5

6. Далі в трапеції завертаємо кут до позначки та відрізаємо трикутничок. Відкладаємо.

7

 

7. Потім відрізаємо і квадрат. Відкладаємо.

 8

8. Далі в трапеції, що лишилася завертаємо куточок, щоб отримати паралелограм та трикутник.

IMG_20150226_231714

9. Розрізаємо. 

IMG_20150226_232543

 

Готово! Можна складати фігурки.

11Якщо у вас щось не вийшло, не засмучуйтесь! Ви можете скачати шаблон, роздрукувати, розрізати по лініям та складати фігурки!