All posts by Міненкова Діана
Математик з Нігерії вирішив одну з “проблем тисячоліття”
Прес-служба Федерального університету в Ойє-Екіті підтвердила доказ О.Енохом гіпотези Рімана. Хоча у самому Математичному інституті Клея вважають гіпотезу Рімана ще недоведеною. Там заявили, що для фіксації досягнення необхідно опублікувати його в міжнародному журналі з високою репутацією і домогтися верифікації науковим співтовариством.
Гіпотеза Рімана входить до списку семи “проблем тисячоліття”, складеного Математичним інститутом Клея. Вчені намагаються вирішити її протягом останніх 156 років.
Джерело: УНН з посиланням на ВВС.
Вчені вперше скрутили світло у стрічку Мебіуса
Оптичну хвилю вдалося закрутити за допомогою особливої поляризації світла.
Вчені з Німеччини, Канади, Італії та США вперше скрутили світло в стрічку Мебіуса, пише New Scientist.
Cтрічка мебіуса
Стрі́чка Мебіуса чи Стрічка (Смужка, Лист) Мебіуса є поверхнею лише з однією стороною і лише однією границею. Вона має математичну властивість неорієнтованості. Була незалежно відкрита німецькими математиками Мебіусом і Лістінгом в 1858 році.
Її модель легко може бути виготовлена зі смужки паперу, повертаючи один з її кінців на півоберту і з’єднуючи кінці стрічки для створення замкненої поверхні.
Спробуйте!
Танграм
Добрий день! Сьогодні ми спробуємо зробити власним руками і пограти у головоломку «Танграм». Танграм – старовинна східна головоломка з фігур, одержані при розрізанні квадрата на 7 частин особливим чином: 2 великих трикутника, один середній, 2 маленьких трикутника, квадрат і паралелограм. В результаті складання цих частин один з одним виходять плоскі фігури, контури яких нагадують всілякі предмети, починаючи від людини, тварин і закінчуючи знаряддями праці і предметами побуту. Отже, вам знадобиться:
- Листок паперу А4
- Олівець
- Ножиці
- Лінійка
1. Беремо листок паперу А4 та згинаємо його так, щоб потім вийшов квадрат.
2. Зайве обрізаємо ножицями.
3. Розрізаємо по діагоналі.
4. Згинаємо навпіл і відрізаємо один трикутник. Відкладаємо.
5. Далі другу частину згинаємо навпіл (не повністю, а тільки до половини, щоб позначити середину) і до цієї позначки завертаємо кут.
Відрізаємо. Відкладаємо.
6. Далі в трапеції завертаємо кут до позначки та відрізаємо трикутничок. Відкладаємо.
7. Потім відрізаємо і квадрат. Відкладаємо.
8. Далі в трапеції, що лишилася завертаємо куточок, щоб отримати паралелограм та трикутник.
9. Розрізаємо.
Готово! Можна складати фігурки.
Якщо у вас щось не вийшло, не засмучуйтесь! Ви можете скачати шаблон, роздрукувати, розрізати по лініям та складати фігурки!